Kolagen i elastyna znajdujące się w skórze

Najlepiej wybierać takie kremy, które można stosować nie tylko na skórę twarzy, ale również szyi i dekoltu. W drogeriach można znaleźć całe mnóstwo przeróżnych kremów, które cechują się bardzo zróżnicowanym składem. Zawsze należy dokładnie czytać, co znajduje się w składzie kremu – szczególnie jeśli jest to krem do twarzy.

Odbudowa włókien kolagenowych przy pomocy kremu

najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe na nocTylko w ten sposób można uchronić się przed reakcjami alergicznymi. W przypadku kremów przeciwzmarszczkowych dobrze jest stosować kosmetyki, które mają w swoim składzie kolagen. Takim kosmetykiem jest np. krem z kolagenem czystym. Działanie tego kremu nie jest skomplikowane. Jeśli w kremie znajduje się kolagen, to oczywistym jest, że będzie on prowadził do odbudowy włókien kolagenowych w skórze. Tu warto przypomnieć, że skóra zawiera zarówno kolagen jak i elastynę. Są to związki nadające jej sprężystość i elastyczność. Z wiekiem jednak zawartość kolagenu i elastyny w skórze maleje, przez co pojawiają się zmarszczki. Bez wątpienia najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe na noc to te, które mają w swoim składzie czysty kolagen. Tylko on jest w stanie odbudować zniszczone włókna i nadać skórze sprężystości. Oczywiście spektrum działania tego kosmetyku jest znacznie szersze. Nadaje się on nie tylko do stosowania na skórę twarzy, ale i innych partii ciała. Można stosować ten krem wszędzie tam, gdzie pojawiają się zmarszczki. Najczęściej zmarszczki pojawiają się początkowo na skórze twarzy, szyi i dekoltu.

Dopiero później zaczynają pojawiać się też w innych miejscach. Objawy starzenia się skóry są bardzo zróżnicowane, ale czysty kolagen radzi sobie z nimi doskonale. Na skórze pojawiają się np. zmiany naczyniowe. Mogą to być rozszerzone naczynka, które można zlikwidować m.in. dzięki kremowi z czystym kolagenem Platinum.