Zalety liposomalnych witamin

Okres jesienno – zimowy szczególnie sprzyja różnym infekcjom i chorobom, które mogą nas rozłożyć na łopatki na wiele dni. Najlepszym lekarstwem jest profilaktyka, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tego względu dobrze jest systematycznie zażywać witaminę C.

Wybór najlepszej witaminy C

liposomalna witamina c - zaletyOdporność naszego organizmu w dużej mierze zależy od naszego trybu życia i tego co spożywamy każdego dnia. Nie bez powodu się mówi, że jesteśmy tym co jemy, bo przecież to właśnie w pożywieniu są wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Jeżeli nie chcemy chorować, to musimy systematycznie przyjmować odpowiednie dawki składników, które pomagają wzmacniać reakcje obronne naszego organizmu. Obecnie najlepsza na rynku jest liposomalna witamina C – zalety jej są szeroko opisywane przez wielu naukowców, którzy wykonali szereg badań potwierdzających jej skuteczność. Różnica między liposomalną, a zwykłą witaminą C polega na tym, iż kwas askorbinowy jest w formie liposomów, czyli mikroskopijnych kapsułek lipidowych, które z jelita cienkiego przedostają się wprost do krwiobiegu. Dzięki tej technologii, wchłanianie liposomalnej witaminy C wynosi nawet dziewięćdziesiąt pięć procent. Należy zaznaczyć, że zwykła witamina C w tabletkach wchłania się maksymalnie do sześćdziesięciu procent, a więc spora jej część jest wydalana z organizmu. Liposomy są odporne na działanie kwasy żołądkowego, enzymów trawiennych, czy nawet żółci i dlatego w całości się przedostają do jelita cienkiego. 

Jeżeli zależy nam na skuteczności i wysokiej przyswajalności, to najlepiej szukać w aptekach liposomalnej witaminy C. Wiele badań potwierdza jej skuteczność i też dlatego jest też ona stosowana w nagłych przypadkach, kiedy trzeba szybko wzmocnić organizm.