Zainteresuj się swoim suwakiem

Wśród rzeczy, które znajdują się w naszym otoczeniu, jest wiele takich, którym nie przykładamy jakiejkolwiek uwagi, a których brak powoduje u nas irytację, smutek i szereg innych emocji. Dlatego warto dbać o nie, by później nie przeżywać tego doświadczenia, polegającego na docenianiu czegoś dopiero, gdy to stracimy. A takim błahym przykładem są nasze suwaki.

O suwaku słów kilka

suwakPlecaki, ubrania, torby, pościele. Zwykłe rzeczy, a łączy je jedno – suwak. Zgrabny wynalazek, który pozwala nie martwić się o to, czy coś nam się nie otworzy, czy coś nam nie wyleci, czy też ubranie z nas nie spadnie. Przyjmujemy zamek błyskawiczny za coś prostego i przez to nie zdajemy sobie sprawy, jak ułatwia nam życie. Najlepiej o tym świadczy moment, który każdy z nas kiedyś przeżył. Przypomnijcie sobie czasy dzieciństwa, a może nawet współczesne. Spieszysz się, aby wyjść z domu, a na dworze jest zimno. Zakładasz kurtkę, próbujesz ją zasunąć, a tu problem, bo coś się zacięło. Niejedna osoba w takim momencie się irytowała. To najlepiej nam obrazuje przydatność i niezawodność suwaków. Każdy z nas jest pewny, że akurat one zawsze spełnią swoją rolę. I to jest powód zdziwienia, kiedy nagle coś się zacina. Dlatego warto pamiętać o tym, by nie szarpać się z suwakiem, a dbać o niego i pamiętać o tym wynalazku, tak samo jak dbamy i pamiętamy o innych artykułach codziennego użytku.

Warto poświęcić uwagę tym rzeczom, które na co dzień nam umykają. A to z powodu ich małej wielkości, lub z powodu tego, że nas nie zawodzą, więc gdzieś zanikają w naszym codziennym użytkowaniu. Gdyby w naszym życiu suwaków zabrakło, szybko byśmy sobie o nich przypomnieli. Więc lepiej pamiętać zawczasu, by w przyszłości nie było potrzeby martwić się tym, czego nam zabrakło.