Uprawa grzybów w ogrodzie

Grzyby są jednym z bardzo często stosowanych dodatków do różnych potraw. W naszym kraju szczególnie popularne są borowiki szlachetne. Znalezienie takich grzybów nie jest jednak takie proste. Musimy się dość mocno postarać by udało nam się zebrać cały kosz. Grzyby te wymagają specjalnych warunków oraz odpowiedniej ziemi bogatej w różne związki mineralne. 

Sprawdzone grzybnie grzybów leśnych 

grzybnie mikoryzoweGdy mówi się o grzybach to automatycznie myślimy o spacerach po leśnych bezdrożach. Wielu z nas jednak nie ma wystarczająco dużo wolnego czasu by można było spacerować po lesie w poszukiwaniu pięknych okazów. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości. Możemy zakupić grzyby od kogoś kto poświęcił czas i je zebrał lub też możemy samodzielnie takie grzyby uprawiać. Do tego zadania konieczne będą grzybnie mikoryzowe, które obecnie dostępne są w różnych sklepach ogrodniczych. Początkowo grzybnie sprzedawane były w postaci bloków z glebą bogatą we wszystko czego nasze grzyby potrzebują. Takie bloki wystarczy przechowywać w zacienionym oraz wilgotnym miejscu i należy wyczekiwać na wzrost pierwszych okazów. Natomiast obecnie dostępne są specjalne szczepionki mikoryzowe. Preparaty te występują w postaci płynnej i wystarczy umieścić je w odpowiednim miejscu. Producenci szczepionek mikoryzowych dokładnie opisują całą instrukcję związaną z umieszczaniem szczepionki w glebie w ogrodzie. 

Grzybnie są bardzo popularnymi rozwiązaniami wśród smakoszy grzybów, którzy nie mają zbyt dużo czasu na spacery po lesie i samodzielne szukanie grzybów. Obecnie grzybnie możemy umieścić nawet w przydomowym ogródku. Ważne jest by było to miejsce o optymalnym nasłonecznieniu oraz wymagalnej wilgotności. Możliwe jest już nawet uprawianie grzybów leśnych w naszych piwnicach.