Tani Kross na górskie wyprawy

Zwinność i szybkość roweru górskiego połączona ze szlakową geometrią – tak można by najlepiej opisać Krossa Dust w wersji 1.0. Była to jedna z najlepszych nowości w kolekcji 2019 i następca pierwszej generacji modelu Dust, czyli rowerów, które umożliwiły wielu osobom odkrycie kolarstwa górskiego na nowo.

Jeden z najpopularniejszych modeli Krossa

Kross Dust 1.0Najnowsza generacja dużo lepiej dopasowuje się do charakteru dyscypliny korzystając z nowych technologii i osprzętu, którego jeszcze kilka lat temu na rynku nie było. Kross Dust 1.0 to uniwersalny rower trailowy o szerokim spektrum zastosowań. Świetnie sprawdzi się zarówno na spokojnych wycieczkach, jak i podczas ostrej jazdy w bike parku. Aluminiowa rama zbudowana jest z potrójnie cieniowanych rurek wzmocnionych w newralgicznych miejscach. Tworzy to lekką i wytrzymałą konstrukcję. Model Dust 1.0 wyposażony jest w amortyzator Rock Shox Recon RL o skoku 130 mm, blokowanym z poziomu korony widelca. Oferuje on regulację tłumienia odbicia oraz wolnej kompresji aż do blokady włącznie. Dzięki stożkowej rurze sterowej i osi 15 mm w standardzie boost widelec odznacza się wysoką sztywnością, która przekłada się na wysoką precyzję sterowania w trudnym terenie. Kross Dust 1.0 posiada napęd oparty o nową grupę Shimano Deore M6000. Oferuje ona 20 biegów z bardzo dużą kasetą 11-42T, zapewniającą łatwość pokonywania nawet bardzo długich podjazdów.

Podsumowując, Kross Dust 1.0 to najtańszy rower typu trail w kolekcji Krossa. Na kołach 27,5 cala, w sam raz do jazdy po singlach (ścieżkach wykonanych do ekstremalnej jazdy na rowerze). Rama zbudowana z super lekkiego stopu aluminium Super Lite. Model Dust 1.0 posiada nowoczesny design i sportowy charakter. Jest to rower przeznaczony dla fanów szybkiej jazdy i ekstremalnych skoków. Zaawansowana technologia wykonania ramy i wysokiej jakości osprzęt zadowolą najbardziej wybrednych rowerzystów.