Po czym poznać trwałą folię do balotów?

 

Każdy gospodarz wie, że folia, którą będzie owijał swoje baloty, musi być trwała. Inaczej będzie musiał pożegnać się ze zgromadzonym wewnątrz ukiszonym sianem i praca pójdzie po prostu na marne. Po czym jednak poznać, że zakupiony produkt do owijania balotów jest naprawdę solidny? O tym postaramy się napisać w tym artykule.

Folia do balotów – grubość

trwała folia do balotówBy folia mogła spełniać swoją rolę, musi być przede wszystkim odpowiednio gruba. Nie ma sensu oszczędzać na tym produkcie. Niektórzy gospodarze, niestety, chcą właśnie na wszystkim ograniczać koszty, a później kończy się to tylko większymi stratami. Trzeba pamiętać, że trwała folia do balotów jest właściwie inwestycją. Jeśli balot zostanie dobrze i szczelnie owinięty w folię dobrej grubości, to będzie mógł tak leżeć kilka czy kilkanaście miesięcy i nic mu nie będzie. Zgromadzona wewnątrz kiszonka będzie zdatna do użytku nawet po upływie dłuższego czasu, a o to przecież chodzi. To ważne, żeby trwała folia do balotów była odporna na panujące warunki. Umożliwia ona magazynowanie zebranego siana. Po czym zatem poznać czy na pewno folia jest odpowiednia? Doświadczony gospodarz od razu zauważy, jeśli produkt będzie miał nieodpowiednią gramaturę. Ciężko powiedzieć dokładnie, jaka ona powinna być. Na pewno jednak nie może być tak, żeby produkt łatwo się darł. Wtedy niestety można od razu założyć, że sporo balotów będzie naruszonych, a do środka może się dostać pleśń. Dobra folia to gwarancja świetnej sianokiszonki!

Trzeba udać się do sprawdzonego źródła takich produktów, a takie na pewno ma każdy gospodarz, który troszczy się o swój biznes i nie chce ponosić niepotrzebnych strat. Warto, jeśli jest się początkującym, poszukać informacji na forach tematycznych. Ludzie zwykle chętnie doradzają tam młodszym kolegom po fachu i to nie tylko w temacie dobrej folii do balotów.