Oryginalne pierścionki tytanowe

Obecnie mamy duży wybór materiałów na biżuterię, nie tylko klasyczne srebro i złoto, ale też platynę, stal chirurgiczną czy tytan. Ten ostatni jest coraz częściej wybierany na obrączki czy pierścionki zaręczynowe. Dlaczego? Jest bardzo twardy i wytrzymały oraz dobrze się prezentuje, tak sam, jak i w zestawieniu z innymi materiałami.

Pierścionki tytanowe w niskiej cenie

niedrogie pierścionki tytanoweTytanowe obrączki i zwykłe pierścionki często są robione ręcznie, na zamówienie, co sprawia, że każdy egzemplarz będzie inny, unikatowy. Jest to jedna z rzeczy, które sprawiają, że ta opcja cieszy się coraz to większą popularnością. Osoby wytwarzające taką biżuterię często sięgają po inne metale, minerały i drewno i łączą je z obrączką tytanową. Wielbiciele pierścionków z drewna, zamiast produktu zrobionego wyłącznie z drewna, często zamawiają obrączkę, w której po wewnętrznej stronie jest właśnie tytan. Taki model będzie po prostu znacznie trwalszy i odporniejszy. Poza unikatowym designem i ręcznym wykonaniem kolejną cechą przemawiającą za pierścionkami z tytanu jest ich niska cena. Komplet obrączek z tytanu, w tym takich bardzo ozdobnych, można zamówić w cenie niższej niż proste obrączki ze złota. Niedrogie pierścionki tytanowe ozdabiane są paskami miedzi, złota czy srebra, różnymi minerałami, drewnem czy nawet suszonymi roślinami. Mają one zwykle gładką, równą powierzchnię, bez odstających elementów, które mogą przeszkadzać na co dzień i np. zahaczyć o sweter albo utrudniać założenie rękawiczek.

Jubilerzy i rzemieślnicy, którzy zajmują się wyrobem pierścionków tytanowych, mają zwykle wiele przykładowych kombinacji materiałów i katalog wzorów, co ułatwia podjęcie decyzji na temat naszego zamówienia. Można też zdecydować się na nowy, całkowicie unikatowy wzór i zestawienie materiałów.