Najlepsze rębaki do drewna

Rozdrabnianie drewna to czynność, która na dzień dzisiejszy jest niezwykle ceniona z wielu powodów. Przede wszystkim w branży związanej z produkcją mebli stosuje się rozdrobnione wióry jako podstawowy budulec płyt meblowych. Do wyprodukowania tychże wiórów obecnie wykorzystuje się specjalne urządzenia zwane rębakami lub też rozdrabniaczami do drewna. 

Polecane rębaki tarczowe 

rębak tarczowyProces rozdrabniania drewna wydaje się niezbyt skomplikowany. Nie da się ukryć, że jednak zajmuje on mnóstwo czasu jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi. Jednym z najbardziej cenionych urządzeń tego typu jest rębak tarczowy. Urządzenie to posiada dwa bardzo solidne wałki napędzane hydraulicznie. Wewnątrz rębaków znajduje się bardzo mocna pompa hydrauliczna, która jest w stanie takie wałki napędzać. To co wyróżnia rębaki tarczowe to również bardzo duża moc. Wiele modeli tego typu rozdrabniaczy jest w stanie automatycznie pobierać drewno do wnętrza urządzenia. Efektem pracy rębaków są wióry o różnych średnicach. Spotkać możemy wersje, które rozdrabniają drewno na granulat o średnicy maksymalnej wynoszącej zaledwie 25 milimetrów. Takie urządzenia szczególnie dobrze spisują się w tartakach oraz w miejscach produkcji granulatu do produkcji płyt wiórowych. Każdy model rębaków tarczowych posiada bardzo solidną obudowę wykonaną ze wzmacnianej stali. Dzięki temu urządzenie jest niezwykle wytrzymałe i jednocześnie stabilne. 

Ogólnie rzecz biorąc nowoczesne rębaki są urządzeniami o wielkiej mocy. W sklepach znaleźć możemy rębaki zasilane energią elektryczną jak i również wersje spalinowe. W przypadku konieczności częstego transportu rębaków najlepszym wyjściem byłoby zastosowanie wersji ciągnikowych. Urządzenia te korzystają z mocy pochodzącej z silników ciągnikowych.