Mieszkalne kontenery i ich ulepszenie

Kontener, w którym można mieszkać dawniej miał bardzo słabe warunki. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie, ponieważ technologia budowlana poszła w górę. Chodzi głównie o materiały do ociepleń. Kontenery do mieszkania są bardzo komfortowe oraz ciepłe. W dodatku nie ma problemu z utrzymaniem temperatury wewnątrz. Opowiem więc o tym, jak się wykonuje takie kontenery.

Kontener z funkcją mieszkalną

kontener mieszkalnyTego typu kontenery na ogół wykonane są tak jak zwykłe, z blachy falistej o grubości czterech milimetrów. Jednak tworząc kontener mieszkalny dba się o usztywnienie ścian, a także warstwy termoizolacyjne. Kontenery ociepla się z zewnątrz, aby dodatkowo nie zmniejszać metrażu do zamieszkania. Dzięki temu w kontenerze jest ciepło. Często takie lokale mieszkalne mają własne generatory prądu, a jeśli są na stałe w jednym miejscu, podczepia się do nich energię elektryczną. Nie ma problemu wtedy zarówno z ogrzewaniem, jak i podgrzewaniem wody. Warto wspomnieć, że takie kontenery mogą mieć na dachu zbiorniki z wodą, a nawet przyłącze wodociągowe. Warunkiem jest to, aby stał on przez długi czas w jednym miejscu. Nie ma problemu nawet z zastosowaniem takich materiałów, jak w tradycyjnych domach. Korzysta się nawet z parkietu na podłogach, a na ścianach kładzie się płyty gipsowe. Dzięki temu takie kontenery są naprawdę ciepłe i można w nich mieszkać. Wiele osób zdecydowało się na taki krok.

Kontenery tego typu są bardzo dobrymi obiektami. Tak naprawdę dużym krokiem w ich ulepszeniu było zastosowanie nowych rodzajów materiałów termoizolacyjnych. Niektórzy nawet dodają jeszcze piankę PUR od środka, bo zajmuje mało miejsca, a zawsze stanowi dodatkową ochronę od nagrzewania się blachy oraz zimna. Jednak styropian i tak jest najefektywniejszy w tym przypadku.