Komfortowe rożki niemowlęce

Z pewnością kompletowanie wyprawki dla dziecka, które niebawem się ma narodzić, jest wyjątkowo miłym przeżyciem dla każdej mamy. Listę potrzebnych rzeczy znajdziemy w internecie lub możemy samodzielnie zadecydować, co się nam i dziecku przyda.

Jakie kupować rożki niemowlęce?

rożek niemowlęcyLista najpotrzebniejszych rzezy dla maluszka jest długa, ale nie wszystko jest niezbędne. Na pewno każde dziecko potrzebuje mieć łóżeczko ze szczebelkami, głęboki wózek na pierwsze miesiące życia, komplet ubranek czy zestaw smoczków. Warto tez pomyśleć o czymś do okrycia dziecka i otulenia. Może to być rożek niemowlęcy, który pełni kilka ról. Można w nim dziecko spowijać, czyli ciasno zawijać i w ten sposób uspokajać. Można także go nosić w rożku, gdyż daje on poczucie stabilności lub gdy go rozłożymy, to maluch ma miękką matę do zabawy. Taki rożek przeważnie każda mama zabiera ze sobą do szpitala, ponieważ przydaje się do zawijania maluszka już w pierwszych chwilach po narodzinach. Takie małe dzieci uwielbiają mieć ciepło i ciasno,  gdyż takie warunki przypominają im chwile spędzone w brzuszku mamy. Rożki są najczęściej wykonane z bawełny lub z dwustronnego materiału minky, Są w formie dużego kwadratu, który składa się jak kopertę i związuje sznurkiem, tasiemką czy zapina na umieszczony w materiale rzep. Gdy dziecko jest w środku, to wystaje mu jedynie główka, a rączki są umieszczone wzdłuż ciała. Rożki niemowlęce są przydane w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko ma jeszcze niekontrolowane ruchy ciała.

Kiedy dziecko wyrośnie z rożka, to można go stosować jako matę do zabawa, na której maluszek będzie leżał lub siedział na podłodze. Nie jest on drogi, ponieważ kupimy rożek już za około trzydzieści złotych. Jest miły w dotyku i można go prać w pralce.