Jaki powinien być rozrzutnik do obornika?

W gospodarstwie rolnym musi się znaleźć wiele maszyn, dzięki którym możliwe jest sianie, zbieranie, transportowanie. Zautomatyzowanie rolnictwa pozwala na uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Mając dowolne pole bardzo ważne jest także nawożenie. Różne nawozy dedykowane konkretnym roślinom pozwalają na większe zbiory.

Rozrzutnik obornika jest funkcjonalny

wielofunkcyjne rozrzutniki do obornikaZdecydowanie doskonałej jakości sprzęt jest w stanie pomóc znam w sposób znaczący. Warto zakupić wielofunkcyjne rozrzutniki do obornika. Jednak jaki wybrać, w końcu do wyboru są różne modele. Popularne są rozrzutniki dwuwalcowe, polecane nie tylko do obornika, ale także do torfu czy wapna. Są bardziej uniwersalne niż rozrzutniki czterowalcowe, które dedykowane są obornikowi. Są także specjalne rozrzutniki z bębnem, nadające się do obornika od drobiu, przegniłego obornika, czy kompostu lub torfu. Wybierając rozrzutnik trzeba także mieć na względzie amortyzację dyszla, gilotynę, hydraulikę, jak i zwrotność przyczepy. Im lepiej się nią jeździ tym łatwiej jest rozrzucić obornik. Niektóre rozrzutniki są wyposażone w wagę, która pozwala kontrolować ilość ładunku przy nakładaniu i rozładowywaniu. Jeśli zależy nam na niskiej cenie za maszynę to trzeba wybrać taką z jedną osią, bez osi skrętnej, o lżejszej konstrukcji. Takie przyczepy są jednak mniej zwrotne i mniej trwałe, więc szybciej trzeba będzie je wymienić na nowe. Liczy się też solidne wykonanie i metal, który nie będzie się odkształcał, ani pękał pod wpływem wysokiej wagi.

Podsumowując, dobry rozrzutnik powinien być stworzony z dobrego materiału, który będzie trwały i znosi wysokie obciążenia. Warto wybrać maszyny zwrotne i łatwe do obsługi, którymi możemy nie tylko rozrzucać obornik, ale także inne substancje użyźniające ziemię.