Gdzie leczyć uzależnienia od hazardu?

Leczenie uzależnienia od hazardu to wieloetapowa terapia, której poddane są osoby nieradzące sobie z nałogiem. Wiele ośrodków leczenia uzależnień proponuje dostęp do specjalistycznej opieki, a pobyty w takich miejscach trwają niejednokrotnie wiele miesięcy. Jest to jednak jedyna skuteczna droga do powrotu do zdrowia. 

Jak wyleczyć się z uzależnienia?

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduOśrodki leczenia uzależnień od hazardu znajdują się w każdej części kraju. Dla osób zainteresowanych powstało wiele stron internetowych, na których znajdziemy szczegółowe informacje na temat przebiegu leczenia. W ośrodkach tego typu przeprowadza się terapie stacjonarne. Uzależniony pozostaje w ośrodku przez kilka miesięcy i poddawany jest tam intensywnej terapii – zarówno indywidualnej jak i grupowej. Przez ten czas chory zapewniony ma dostęp do zakwaterowania oraz wyżywienia, a także podstawowych rozrywek, dzięki którym każdy dzień walki z nałogiem wydaje się prostszy. Wśród wielorakich zajęć przeprowadzanych w ośrodkach uzależnień znajdują się między innymi: arteterapie, relaksacje, medytacje czy psychoedukacja. To dzięki połączeniu tych nauk, chory ma szansę zrozumieć mechanizm działania swojego uzależnienia, aż wreszcie jest w stanie go przełamać. Osoby uzależnione posiadają także dostęp do lekarzy, którzy sprawują opiekę nad stanem zdrowia chorych. Osoby uzależnione posiadają niejednokrotnie choroby towarzyszące, które należy kontrolować lub przyjmować odpowiednie leki, które łagodzą ich przebieg. W ośrodkach uzależnień od hazardu pracują wykwalifikowani terapeuci i lekarze.

Osoby uzależnione od hazardu borykają się z problemem, który niejednokrotnie niszczy nie tylko zdrowie, ale także relacje z bliskimi. Aby je uratować, należy podjąć terapię uzależnień, która dostępna jest w wielu ośrodkach w całej Polsce. Możemy z nich korzystać prywatnie, jak i na NFZ.